Uživatel:
Heslo:

Nový uživatel
Zapomenuté heslo

Přihlášení přes Facebook fb login

Motosalon se blíží mílovými kroky

vydáno 9. 2. 2016, text hell, foto DMB

Za tři týdny (přesně 3. března) začíná v Brně tradiční motocyklový veletrh, Motosalon 2016. Do Brna se vrací po dvou letech a znovu se tak stane zajímavou příležitostí k návštěvě hlavně pro moravské fanoušky. Ale určitě se dostaví i ti z Čech. Chybět nebude ani naše redakce.

Podle informací pořadatelů z BVV se letos máme na co těšit, zastoupen tu bude zatím nejvyšší počet značek motocyklů i doplňků. Například celý japonský čtyřlístek, Honda, Yamaha, Kawasaki i Suzuki. A chybět nebudou ani evropské, americké a další asijské značky, např. BMW, Harley-Davidson, Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio, Triumph, KTM, Husqvarna, Ducati, Peugeot, Vespa, Benelli, Adiva, Keeway, Yuki, Kentoya, SYM. Vše se sice stejně jako předloni vejde do výstavního pavilonu P, ale mělo by to být o poznání zahustěnější.

Motosalon je mimo jiné připraven i na několik národních premiér. K vidění bude přes 200 značek oblečení, příslušenství, zabezpečení, maziv a pneumatik, jen namátkou Arai, Bell, Clover, Dainese, Halvarssons, LS2, Modeka, Rizoma, Shark, Shoei, Schuberth, Shima, Psí Hubík, 4SR, MBW, Restless, Polednik, Big Husky, Tokoz, Metzeler, Michelin, Pirelli...

Motocykl roku

O vyhlášení ankety Motocykl roku už jsme napsali, zúčastnit se může každý a k vyhodnocení dojde v sobotu 5. března na hlavním výstavním pódiu. Hlasování bylo spuštěno 1. února a najdete ho nejen na stránkách Motosalonu a BVV, ale také v našich novinách. Hlasovat můžete přímo na adrese www.motocyklroku.cz. 

Ve čtvrtek 3. března nejprve v dopoledních hodinách proběhne novinářský den a po poledni se už konečně otevřou výstavní brány pro první nedočkavce. Jestli bude mít zima podobně teplý průběh jako v těchto dnech, určitě se spousta návštěvníků dostaví přímo na svém motocyklu. Vždyť je známé, že březnovou výstavou začíná česká motocyklová sezona. I když si často ještě pár dní počkáme, a zima se třeba na chvíli ještě vrátí, poprvé se sejdeme pohromadě na jedné velké akci.

Zahájení na hlavním pódiu

Tradiční slavnostní zahájení veletrhu Motosalon 2016 proběhne ve čtvrtek 3. března od 13:00, za přítomnosti primátora města Brna Petra Vokřála, Karla Abrahama, Pepy Sršně, Honzy Révaie, Dalibora Gondíka a dalších hostů. S dalšími známými motocyklovými jezdci a fanoušky se můžete setkávat během celého průběhu výstavy, a třeba i tradičně přímo na našem stánku. Veletrh skončí v neděli 6. března odpoledne.

Připravený je také zajímavý doprovodný program, například kaskadéři z Crazy Day, spanilé jízdy silných strojů Yamaha, Motoškola s Mírou Lisým, návštěvníci se také budou moci seznámit se záchranářským vstupem First Help nebo se zúčastnit soutěže mechaniků Euroacup 2016 či si zakoupit levnější lístky na letošní brněnskou GP.

Vstupné na Motosalon

Vstupné pro všechny je 200 Kč, po registraci je možné získat zlevněný vstup za 160 Kč a rodinné vstupné na neděli je 400 Kč – týká se dvou dospělých a až 4 dětí.Diskuze k článku

Bloodomil 10. 2. 2016
Což takhle sepsat petici proti novému způsobu STK a na této výstavě by se mohla podepisovat. Všechny stavby a přestavby moto (i auto) končí. Zastanou se nás motorkářů moto časopisy a jejich weby? V tomto by se mohli spojit!

Další články z rubriky

  • Upoutávka Motorbike 11/2019
  • Upoutávka Motorbike 10/2019
  • Upoutávka Motorbike 9/2019

Kam dál

  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>Nejmenší z&nbsp;rodu
  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>2 x&nbsp;Fun
  • <span style="color: red">ČMN 2007: </span>Spaghetti Western

Technická poradna

Zodpovězené 334 otázek

Kymco Super 8 125 '09

prosím můžete mi poradit u matorky kymco super 8 125 jaký kabel má patřit k jakému polu baterky...

Nezodpovězené 395 otázek

Hyosung GT250 Naked / GT250 Comet '07

Koupil jsem si Hyosung Comet 250 a při trošku razantnějším průjezdu zatáčkou mám pocitm že se prohýbá rám, motorka dělá tzv...