Uživatel:
Heslo:

Nový uživatel
Zapomenuté heslo

Přihlášení přes Facebook fb login

Ducati představila GP8

vydáno 9. 1. 2008, text LZ, foto RZ

Jak jsme vás již informovali, v mondénním italském lyžařském středisku Madonna di Campiglio v italských Dolomitech jako každý rok právě probíhá prezentace MotoGP strojů značky Ducati. A nejen strojů, ale i celého týmu MotoGP. Pozvaní novináři tak mají od pondělka do středy možnost setkat se ...

Jak jsme vás již informovali, v mondénním italském lyžařském středisku Madonna di Campiglio v italských Dolomitech jako každý rok právě probíhá prezentace MotoGP strojů značky Ducati. A nejen strojů, ale i celého týmu MotoGP. Pozvaní novináři tak mají od pondělka do středy možnost setkat se s mistrem světa Casey Stonerem (který přijel, jak jinak, se svou sympatickou ženou Adrianou), nováčkem v týmu Marco Melandrim, nebo Claudiem Domenicalim, ředitelem Ducati Corse a s dalšími lidmi z vedení Ducati a Ducati Corse. Dnes vám z téhle zajímavé akcičky přinášíme fotografie. Na té úvodní vidíte Caseyho Stonera a Marca Melandriho, an společně rozlamují bloky madonnského ledu, a považte, v jednom tom kusu ledu, když ho rozlouskli, našli úplně novou Ducati GP8, a to ve velmi zachovalém stavu! Vlastně v tak vynikajícím stavu, že Stonerovi umožní bojovat o další titul mistra světa. Na pohled byste rozdíly GP8 oproti GP7 hledali jen těžko. Loňská GP7 byla totiž tak vepředu, že pro letošek Casey Stoner požadoval jen malé změny. Motorka už je i ve válečných barvách pro rok 2008, což poznáte i podle decentních nálepek Enel. To je totiž jméno nového sponzora Ducati, který bude tým podle smlouvy dva roky zásobovat penězi a elektřinou. Enel je totiž největší elektrárenská společnost v Itálii a jeden z největších dodavatelů elektřiny v Evropě vůbec.

Ducati ví, jak bavit lidi a také ví, že i závodníci potřebují občas změnu prostředí, vypustit a odreagovat se. A tak tuhle akci pojímá zároveň i jako velký happening, kde se jezdci po oficialitách a tiskovkách obvykle mohou vyřádit na čtyřkolkách, sněžných skútrech a vůbec na sněhu. Casey Stoner, který za letu z Austrálie oslavil na palubě letadla první výročí své svatby, sice nechtěl podstupovat riziko snowboardu, ale lyže si ujít nenechal.

Hlavní peckou letošního Wroomu ale byla nová motocyklová disciplína: „Udrž se na zamrzlém jezeře na motorce s 240 koni a neplácni s sebou“ – viz foto. Pilotem byl Vittoriano Guareschi, který dokázal, že cit pro rovnováhu má. Pomáhalo mu v tom ovšem jedno šikovné opatřeníčko. Jaké? To poznáte na tomhle videu, které jsme našli, kde jinde, na YouTube.

Wrooom 2008, kde Ducati slaví své mistrovské úspěchy společně s Ferrari, končí 11. ledna, a novináře ještě čeká tiskovka Claudia Domenicaliho, který má dneska představit GP8 technicky.Diskuze k článku


Další články z rubriky

  • Upoutávka Motorbike 10/2019
  • Upoutávka Motorbike 9/2019
  • Upoutávka Motorbike 8/2019

Kam dál

  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>Nejmenší z&nbsp;rodu
  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>2 x&nbsp;Fun
  • <span style="color: red">ČMN 2007: </span>Spaghetti Western

Technická poradna

Nezodpovězené 395 otázek

Honda CR 250 R '99

Dobrý deň, chcel by som sa spýať koľko musí mať stupňou pred hornou uvratou predzápal...