Uživatel:
Heslo:

Nový uživatel
Zapomenuté heslo

Přihlášení přes Facebook fb login

DRE aneb zlepšujte se a užívejte si v italském stylu!

vydáno 27. 2. 2018, text David M. Bodlák, foto Ducati

Ani letos Ducati neslevuje ze své nabídky kurzů v rámci zavedené Ducati Riding Academy, která začala fungovat již v roce 2003. A je toho opravdu hodně!

Jako každý projekt i Ducati Riding Experience se během let vyvíjí a rozšiřuje své aktivity. Už dávno to není jen bezpečné ovládání motocyklu, nýbrž speciální okruhové tréninky a před pár lety s příchodem Multistrady Enduro se spustily kurzy pro dobrodružněji založené jezdce. Ani to však není konec. Kromě výcviku si můžete dopřát i organizované víkendové výlety, tzv. Dream Tour, čtyřdenní jízdu po kopcích Toskánska a Emilie, začínající návštěvou továrny Ducati a muzea v Borgo Panigale. Novinkou letošního roku je Adventure Tour – exkluzivní třídenní cesta po silnicích i mimo ně pro dvanáct účastníků.

Celá DRE je založena na nevšedních zážitcích včetně toho, že to absolvujete na motocyklech Ducatipod vedením skvělých instruktorů z řad testovacích jezdců (např. Alessandro Valia či Andrea Rossi), světových závodníků, ať už aktivních (např. Carlos Checa), či zkušených veteránů třeba z Dakaru (Beppe Gualini), a v rámci programů „Safety, Racetrack a Enduro“ už prošlo touto akademií více než10 000 motocyklistů, kteří měli zájem zdokonalit své jezdecké dovednosti.

A jaké jsou letos možnosti?

DRE Safety Academy je zaměřená na základní trénink dovedností, které by měl zvládat každý motocyklista, aby se byl schopen bezpečně pohybovat v provozu a jízdu si užít, nikoliv přetrpět. Kurzy probíhají v tréninkovém centru ve Vairanu, a to ve dvou úrovních. Level 1 je určen pro čerstvé absolventy s pouhým základem a také pro ty, co se vracejí za řídítka po delší době. Na programu pro 12 žáků je jak teorie, tak i praxe a zkušenosti si vštěpujete na strojích Monster 797 a 821. Level 2 je určen pro pokročilejší jezdce, kteří chtějí zdokonalit a zautomatizovat své schopnosti. Jednodenní cvičení je připravené již pro 36 účastníků, kteří dostanou k dispozici klasické motorky typu Monster 1200, Hypermotard, malou i velkou Multistradu či Supersport S. Více info ZDE.

DRE Racetrack Academy probíhá v rámci jednodenních či dvoudenních různě odstupňovaných kurzů na sportovních modelech značky - tedy v posledních letech Panigale, a to na okruzích Mugello a Misano. Kalendář a ceny najdete ZDE.

DRE Enduro Academy nabídne cvičný model Multistrada Enduro 1200 a dvoudenní kurzy (od 720 eur), pořádané nedaleko Florence pod hradem Nipozzano na 600hektarovém pozemku. Trénink je zaměřen na zdokonalování se v technické jízdě, v překonávání různě obtížných překážek a získání maximální jistoty v sedle a především ve stupačkách velkého stroje, což je jistě skvělý základ třeba i pro jízdu okolo světa. Více info ZDE.

Na dalších termínech přidružených akcí tým usilovně pracuje. A pokud by někdo z vás něco z této nabídky zkusil, dejte nám vědět. Nás by vaše zkušenosti docela zajímaly!Diskuze k článku


Další články z rubriky

  • Upoutávka Motorbike 9/2019
  • Upoutávka Motorbike 8/2019
  • 50 let řadových čtyřválců Honda

Kam dál

  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>Nejmenší z&nbsp;rodu
  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>2 x&nbsp;Fun
  • <span style="color: red">ČMN 2007: </span>Spaghetti Western

Technická poradna

Zodpovězené 334 otázek

Při poslední obhlídce motorky, během vyjížďky, jsem si všiml, že mam prasklý zadní brzdový kotouč...

Nezodpovězené 394 otázek

Yuki 100 Smile r. '09

Zdravím, vlastním Yuki Smile, které má najeto 3000km a mám problém, spíše jen akustický...