Aktuální ČMN právě v prodeji

vydáno 25. 10. 2017, text ČMN
Thumbnail image for http://www.cmn.cz/Controls/ImagerTitulka.ashx?foto=tit_2017_22.jpg

KTM představí Duka 790 s řadovým dvouválcem. Máme pro vás už první test. Také jsme provětrali Hondu X-ADV, popovídali si s Freddiem Spencerem a cestopis je zajímavou cestou na klasikách po Islandu.
ČMN 22 v prodeji od čtvrtka 26. října.


Elektrický Freeride podruhé

Nedlouho po představení druhé generace benzínové varianty přichází rakouská KTM také s další generací elektrického modelu Freeride E. Největší změnou je větší výdrž baterky, což vždycky slyšíme rádi.


Honda slaví 100 milionů Super Cubů

Sto milionů, to je skoro nepředstavitelné číslo. A přesně tolik kusů jednoho modelu Hondy už jezdí po světě. Jedná se o legendární skútr či spíše skútromotocykl Super Cub, stroj, který motorizoval Asii.


Test: Honda X-ADV - Chytrá japonská horákyně

Označení „crossover“ je oblíbené hlavně v automobilové branži a označuje vozidlo, které jde napříč více tradičními kategoriemi. A přesně tohle je Honda X-ADV. Je to skútr, ale vlastně i motorka, umí po silnici, ale neztratí se ani v terénu. Jak z pohádky o chytré horákyni. Koho by napadlo, že takový nesmysl jako offroadový maxiskútr bude tak dobré svezení?


Exkluzivně: KTM 790 Duke - TOP SECRET z Rakouska

KTM před rokem v Miláně ukázala koncept úplně nového modelu 790 Duke s řadovým dvouválcem. Za dva týdny tamtéž představí jeho sériovou podobu. A já už vím, jak bude fungovat, protože jsem mohl krátce vyzkoušet jeho předprodukční verzi!


Test: Yamaha YS125 - Bestseller v moderním kabátě

Když něčeho prodáte 150 000 kusů, musíte mít sakra velkou odvahu, abyste to změnili. Yamaha letos po 10 letech poslala do důchodu oblíbené YBR125 a nahradila ho modelem YS125. Pod výrazně odlišným kabátem se ukrývá stará známá technika. Nebo ne?


Téma: Zazimování - Pro klidný zimní spánek

Někdo motorku vůbec na zimu nepřipravuje a jezdí celoročně. Pokud ale nejste takoví drsňáci a jednostopé potěšení si necháváte na tu teplejší část roku, je nejvyšší čas naklepat peřiny a svůj stroj uložit k zimnímu spánku.


Téma: Elektrické motocykly - Šílené stavby a budoucnost v elektrice

Českem hýbe aféra „lithium“ aneb přetahovaná o těžbu této suroviny sloužící za základ moderních baterií. Tak se pojďme podívat, jaké zajímavé elektrické motocykly můžeme v současnosti ve světě nalézt.


Cestopis: Vespa s Jawou dobyly Island

Možná si vzpomenete na článek o přestavěné Vespě cestovatelce, který jsme uveřejnili v čísle 12/2017. Na konci článku padla zmínka o tom, že přestavba není samoúčelná a že se ji Franta, její autor, chystá prověřit při cestě na Island. K němu se přidal ještě Jarda se svou vývozní Jawou 634. Hned po návratu jsme je vyzpovídali, jak to všechno proběhlo.


Second hand: Suzuki GSX-R600 K4/5 - Sporťák zlaté éry

Byla to krásná doba, kdy se supersportovní stroje modernizovaly každé dva roky. Pořád bylo nač se těšit a o čem snít. Dnes tyhle mašiny koupíte za pár korun, ale službu ještě udělají. Třeba jako šestkové gixxero z let 2004 a 2005.


Vaše stroje: Minibike made in China alias Mad Bob od Slávy a Zuzky

Druhou šanci dostal zaprášený čínský minibike, válející se v temném zákoutí garáže. Je z něj parádní a drsňácký chopper, třebaže trochu nestandardních rozměrů a pro nestandardního bikera, resp. bikerku!


Historie: Crocker 61 ci - Americký sen po 80 letech

Evropa měla Brough Superior. To byl ten nejžádoucnější stroj, sen všech mladých i starých, vrchol rychlosti. První superbike. V Americe tuto pozici nezastával ani Harley-Davidson, ani Indian, nýbrž pouhých šest let vyráběný Crocker. Nyní si ho můžete koupit úplně nový!


Historie: Rychlý Freddie Spencer

Američan Freddie Spencer (*20. 12. 1961) byl svého času nejmladším vítězem a nejmladším mistrem světa královské kubatury, než jej vystřídal Marc Márquez. Spencerovi se říkalo „Rychlý Freddie“, zvítězil v 27 GP a pro Hondu získal první titul mistra světa pětistovek. Celkem získal tři tituly světového šampiona, v roce 1985 vyhrál současně třídy do 250 a 500 cm3.


Sport: Márquez, nebo Dovizioso?

Marc Márquez má letos na kontě zatím šest výher, Andrea Dovizioso pět. Márquez nedojel do cíle GP třikrát, Dovizioso pouze jednou. Stabilnější výsledky ovšem způsobily, že šampionát vede s náskokem 33 bodů Márquez.


Aktuální vydání ČMN možno zakoupit v prodejnách tisku, případně v elektronické podobě na www.publero.com nebo www.floowie.cz.

Komentáře k článku:
Další články z rubriky

  • Battle of the Kings 2018 – nejlepší GOC, české stavby jedou dál!
  • Video: Liška s Révaiem jsou Vandráci
  • Mistrovství Evropy ve slalomu proběhne u nás!

Kam dál

  • <span style="color: red">Z ARCHIVU ČMN 2007: </span> Legenda se vrátila
  • <span style="color: red">Z ARCHIVU ČMN 2007: </span> Cygnus 125X: nová image, nové srdce
  • <span style="color: red">Z ARCHIVU ČMN 2007: </span> Honda XR 125 L

Technická poradna

Zodpovězené 330 otázek

Triumph Tiger Explorer '13

Dobrý den, může někdo nabídnout servisní manuál na Triumph tiger...

Nezodpovězené 357 otázek

Piaggio Liberty 200 '06

Dobrý den, chci si vyměnit olej + olej. fitr, ale jak se dostanu k olejovému...


© Copyright Bikes Publishing, s.r.o 1998 - 2018 - Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno. Obsah vygenerován 21. 2. 2018 v 4:03 za 1.296 sekundy.