Motocyklová výstava v Torontu, byli jsme tam!

vydáno 23. února, text David M. Bodlák a Petr Rezek, foto Petr Rezek

Zatímco u nás se teprve na první motorkářský svátek těšíme, tak například v Kanadě už mají téměř hotovo. O víkendu 16. až 18. února totiž proběhla již pátá výstava ze šesti, tentokrát v Torontu.

Šestidílný seriál motocyklových show začíná v Kanadě již brzy po novém roce a postupně navštíví důležitá velká města – Calgary, Edmonton, Vancouver, Quebec, Toronto a Montreal. A právě předposlední akce v Torontu jsme se mohli zúčastnit i my, a to díky našemu ex-inzerťákovi, který si takovýto svátek ve městě, kde momentálně přebývá, nemohl nechat ujít.

Do Enercare Center na Lake Shore Blvd se sjeli motorkáři z celého Ontaria, aby zhlédli to nejlepší a nejnovější od velkých světových motocyklových značek, působících na americkém kontinentu a zkrátili si tak extra mrazivé zimní období v Kanadě. A nenechal jsem si to ujít ani já, protože sezona je za dveřmi a mě už několik mésíců značně svrbí ruce. A navíc, po účasti na našich veletrzích, respektive těch evropských, mě zajímalo, jakým stylem to dělají za velkou louží,“ říká Petr Rezek.

A jak to tedy vypadalo? „Ve dvou výstavních halách toho bylo k vidění skutečně mnoho. Ať už se jednalo o čerstvého bikera či zkušeného veterána, který jezdí na dvou, třech nebo čtyřech kolech, každý si zde přišel na své. Nechyběla žádná z novinek motocyklů, ATV, side-by-side ani skútrů, které půjdou do prodeje na jaře letošního roku. A zastoupení značek bylo vydařené: Aprilia, BMW Motorrad, Can-Am Spyder BRP, Ducati, Harley-Davidson, Honda, Indian, Kawasaki, KTM, Moto Guzzi, Piaggio, Polaris, Suzuki, Triumph, Vespa, Yamaha a další. Mně osobně však udělala radost česká stopa, třebaže to bylo v sekci průřez historií motocyklů, kde jsem narazil na jeden z historických klenotů – moc pěknou krosovou ČZ 250 z roku 1964 s popisem – vyrobeno Českou zbrojovkou v Czechoslovakii. Úplně jiné nadšení se pak dostavilo po shlédnutí ultramoderních superbiků jako BMW HP4 Race nebo nové Ducati Panigale V4, a musím říci, že i přes své stáří a jistou bachratost se mi stále líbí poctivý tank Suzuki Hayabusa. Vzhledem k tomu, že jsme v Kanadě, kdy tu je v tuhle dobu hluboko pod nulou a hromady sněhu, vůbec mě nepřekvapilo, že na spoustě stánků frčely přestavbové sněhové kity na krosky jakožto parádní sněžné skútry a další extrémní vehikly. Více než 500 motocyklů, doplněných slušnou customizérskou i sportovní scénou, pak doplňovaly doprovodné show v podobě napínavých vystoupení stuntriderů Craiga Latimera a Cesarese Costantiniho od Kawasaki Green Team, proběhlo zde několik lekcí pro začátečníky a děti v rámci Yamaha Riding Academy, zajímavá čistě dámská záležitost „She Rides Nite“ a také samozřejmě mnoho soutěží se zajímavými cenami včetně třech motocyklů Kawasaki - například nový Versys-X 300 ABS, jenž vyhrála jedna z žen, kterých zde na motorkách jezdí čím dál tím víc. Zajímavá byla ovšem i exhibice vynikajících jezdeckých dovedností příslušníků provinční policie Ontario na policejních speciálech Harley-Davidson, alias Golden Helmets a třeba i demonstrace Clintona Smouta, coby předního odborníka na výcvik motocyklistů v zemi, který názorně ukázal, jak bezpečně ovládat svůj motocykl přes překážky a štěrkové cesty. Prostě parádní záležitost, která pokračuje a zároveň končí poslední zastávkou v nedalekém Montrealu již tento víkend od 23. do 25. února.“

Komentáře k článku:
Další články z rubriky

  • VIDEO: KAVKAZ JE CÍL
  • Fotogalerie: hostesky Motosalon 2018
  • ČMN 6/2018 právě v prodeji

Kam dál

  • Video: KTM Freeride 250 F v testu ČMN
  • <span style="color: red">Z ARCHIVU ČMN 2007: </span> Šampion všedního dne
  • <span style="color: red">Z ARCHIVU ČMN 2007: </span> Legenda se vrátila

Technická poradna

Zodpovězené 330 otázek

Honda XRV 750 Africa Twin

Potřeboval bych poradit jak se šteluje předstih na Hondě 750 Africe, nikde to nemůžu najít...

Nezodpovězené 359 otázek

Piaggio X9 Evolution 250 '04

Mám PIAGGIO x9 250 EVO r.v.2004.Chtel bych vedet jaká by měla být spotřeba...


© Copyright Bikes Publishing, s.r.o 1998 - 2018 - Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno. Obsah vygenerován 20. 3. 2018 v 14:22 za 0.531 sekundy.