Uživatel:
Heslo:

Nový uživatel
Zapomenuté heslo

Přihlášení přes Facebook fb login

Aktuální ČMN právě v prodeji

vydáno 22. 11. 2017, text ČMN
Thumbnail image for http://www.motocyklovenoviny.cz/Controls/ImagerTitulka.ashx?foto=tit_2017_24.jpg

Kompletní přehlídka novinek z veletrhu EICMA, včetně konceptů, Yamaha YZF-R6 a H-D Freewheeler v testu, návštěva dakarského týmu při balení,stavba ze staré Jawy.
ČMN 24 v prodeji od čtvrtka 23. listopadu.


Novinky 2018: Krásné nové stroje

V italském Miláně proběhla před dvěma týdny nejzásadnější světová motocyklová událost, již 75. ročník veletrhu EICMA. První ochutnávku jsme přinesli již v minulém čísle, počet novinek však byl letos obrovský. Na kterou budete šetřit vy?


Prototypy: Budoucí sériovky, nebo koncepty bez budoucnosti?

Jako každý veletrh, i EICMA měla své prototypy a koncepty. Některé jsme čekali už jako sériovky, jiné nás svou přítomností mile překvapily.


Test: Yamaha YZF-R6 - Poslední svého druhu

Supersporty svět, zdá se, pohřbil, respektive je pohřbily přísné euronormy a nezájem okruhářů, kteří se přesunuli do litrové kategorie. Jediný, kdo se nevzdal, je Yamaha, která letos představila další generaci své legendární R6.


Test: Harley-Davidson Freewheeler - Hot-rod s kolečkem navíc

Zepředu vypadá jako H-D Road King bez plexi, zezadu jako Lotus Seven. Je to tedy víc motorka, nebo auto? V zatáčkách se nenaklání a v koloně stojíte stejně jako auta, ale i tak jsou zážitky z tohoto oranžového třístopého kočkolapu rozhodně víc jednostopé.


Přestavby Battle of the Kings 2017: Král přichází z Itálie

Na veletrhu EICMA byly slavnostně vyhlášeny výsledky customové Bitvy králů, pořádané již potřetí značkou Harley-Davidson. Z více než 190 přestavěných Sportsterů z Evropy, Afriky a Středního východu vzešel jako vítěz stroj nazvaný BombTrack, pocházející z italské Perugie.


Cestopis: Balkánem pod dohledem instruktorů

Myšlenka na pořádné poježdění v těchto končinách přišla již před lety, kdy jsme s Adélou z Motoškoly Bezpečně na motorce Akademie při naší dovolené na motorkách Evropou navštívili neplánovaně i Černou Horu. Tehdy jsme si řekli, že sem se jednou musíme vrátit!


Second hand: KTM 990 SM T/ABS - Supermoto s bonusem

Málo cestovních motorek dokáže nabídnout tolik sportovního naturelu jako právě „SMeTák“. Své kořeny tahle motorka prostě nezapře.


Stavba: Jawa ČZ 350 (1961) alias Jawa Bobber od Martina Brože - Škola hrou

Bez jakýchkoliv zkušeností postavit unikát, který hned vyhraje první místo v největší custom soutěži u nás? To není jen známka punku, ale především ukázka opravdového talentu!


Historie: Triumph 200cc 2T prototyp - Přehlédnutá šance

Tohle mohla být britská Jawa Kývačka. Jenže nebyla. Protože motocyklová historie není plná jen správných rozhodnutí. Těch špatných je ještě víc. Obětí jednoho z nich se stal i tenhle Triumph. Vznikl jediný prototyp, který měl být sešrotován, protože malý dvouválcový dvoutakt byl vedením firmy seznán jako neperspektivní. Japonci s ním vzápětí dobyli svět…


Osobnost: Antonín Kasper starší - Sympaťák s ostrými lokty

Byl špičkovým jezdcem, velkým bojovníkem, úspěšným trenérem. Jako první z našich se dostal do ostrovní ligy. Vychoval řadu jezdců včetně svého syna, který šel v jeho šlépějích. Řeč je o Antonínu Kasperovi starším.


Téma: Příprava na Dakar - Než jezdci vyrazí do dun a kamení

Až za půldruhý měsíc začíná 40. ročník nejtěžší dálkové rallye světa, populární Dakar. Jenže pro jeho účastníky to není „až“, nýbrž „už“. Závodní týmy finišují s přípravou a my jsme se zajeli podívat, jak je připravený pardubický tým Barth Racing, v jehož barvách budou startovat třeba David Pabiška nebo Pepa Macháček.


Sport: Česká plochá dráha jde nahoru

Před pár dny byly uděleny divoké karty pro celou sezonu mistrovství světa. Na českého jezdce se bohužel nedostalo. Také o tom jsme se bavili se sportovním ředitelem AK Markéta Pavlem Ondrašíkem.


Sport: Ikona nebo dravec

O Marcu Márquezovi se čím dál častěji hovoří jako nástupci Valentina Rossiho. Pokud i nadále bude předvádět výkony jako doposud, má velkou šanci Doktorovy úspěchy dorovnat a překonat. Už teď se stal nejmladším čtyřnásobným mistrem světa královské kubatury, když svůj poslední titul získal ve 24 letech a 254 dnech. Překonal tak rekord Mika Hailwooda z roku 1965, kterému bylo o necelý rok více.


Aktuální vydání ČMN možno zakoupit v prodejnách tisku, případně v elektronické podobě na www.publero.com nebo www.floowie.cz.Diskuze k článku


Další články z rubriky

  • Upoutávka Motorbike 5/2019
  • Nedožitých 20 let ČMN
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike

Kam dál

  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>Nejmenší z&nbsp;rodu
  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>2 x&nbsp;Fun
  • <span style="color: red">ČMN 2007: </span>Spaghetti Western

Technická poradna

Zodpovězené 332 otázek

Triumph LEGEND TT '00

Přeji hezký den,
můj dotaz není technického rázu, motocykly TRIUMPH se mi líbí, ale při mé postavě 193cm a 13Okg
nevím co si pořídit...

Nezodpovězené 389 otázek

Suzuki VZ 800 Marauder '97

Zdravim vas. Existuje nejaky jednoduchy sposob na precistenie karboratora? Do jedneho valca mi totiz nepriteka palivo teda aspon myslim nakolko elektrika a sviecky su v poriadku...