Nový motocyklový rekord na Pikes Peaku!

vydáno 28. 6. 2017, text David M. Bodlák, foto Larry Chen/Cycle News

Nejznámější závod do vrchu – International Pikes Peak Hill Climb, který se konal tento víkend již po 95., zaznamenal rekordní výsledek. Z 80 závodníků se dostalo pod magických deset minut sedm statečných a mezi samými auty skončily v této elitní grupě i dvě motorky!

Ty dva nejrychlejší jednostopé stroje byly dvě letošní KTM 1290 Super Duke R! Tím druhým, celkově sedmým, byl Rennie Scaysbrook (kategorie Heavyweight Motorcycle, čas: 9:57,712), celkově páté místo a první v nejsilnější kategorii motorek pak patřilo Chrisu Fillmorovi (kategorie Heavyweight Motorcycle, čas: 9:49,625). Co je ovšem na tomto výkonu nejlepší? Že Chris, třebaže jde o bývalého závodníka AMA Pro Superbike a jinak fabrického jezdce KTM, byl na tomto závodě nováčkem a hned tam poslal nový motocyklový rekord, kterým rozbil dosavadních 9:52,819 Carlina Dunneho. Ostatně nováčkům se letos očividně dařilo, jelikož další dva, tentokráte však v autech, skončili v této sedmici zrovna tak! Zřejmě slušný oddíl. A pokud vás zajímá, jak vypadá vítězství z pohledu jezdce, dejte si Chrisův onboard!