Uživatel:
Heslo:

Nový uživatel
Zapomenuté heslo

Přihlášení přes Facebook fb login

Nová R6 již bez tajností!

vydáno 23. 3. 2017, text David M. Bodlák, foto Yamaha

Od podzimu netrpělivě čekáme na aktuální informace, týkající se nové er-šestky. Nyní už je vše jasné a zbývá tedy jen počkat na první kousky, které by se u dealerů měly objevit začátkem příštího měsíce.

Trvalo to roky, než se Yamaha pustila do další modernizace svého koně, přitom právě model YZF-R6 je nejrozšířenějším supersportem na okruzích u nás i v zahraničí. To ostatně dokazoval i náš seriál ČMN Prospeed Cup, kde měly právě R6 nejsilnější zastoupení a na kontě ty nejlepší výsledky. V Evropě se za celou historii prodalo přes 160 000 R6 a Yamaze se dařilo i na sportovních kolbištích, když za posledních sedm let získala v supersportech tři světové tituly.

Nová R6, představená na podzim minulého roku, by měla tuto ikonu posunout zase o kousek dál. Po vzoru novodobé superbikové R1 je vyladěná do posledního detailu. Dostala podobný kukuč s nízkým aerodynamickým odporem a technologií LED a k tomu fůru sofistikované elektroniky. Elektronický plyn, motorové módy, šestistupňová kontrola trakce, ABS, rychlořazení QSS, stejný typ 43mm vidlice USD jako na R1, ovšem s jiným set-upem, radiální brzdy, podsedlák z magnézia litý metodou CF, lehká 17litrová hliníková nádrž – celkově hodně zajímavý balíček a doposavaď známé detaily. Na co se ovšem čekalo, byly výkonové parametry řadového čtyřválce o objemu 599 kubíků, který musí na rozdíl od předchůdců plnit přísné normy euro-čtyřky. Fabrika u nového modelu nyní uvádí 118,4 k@14 50061,7 Nm@10 500, což jsou hodnoty pod úrovní předešlých ročníků, kdy se výkon šplhal až ke 135, respektive od roku 2010 ke 124 koním při podobných otáčkách. I váha je na tom hodně podobně, jelikož plně připravený stroj bude v sériovém stavu, tedy s kompletní homologační výbavou, vážit 190 kg. V závodní úpravě se však půjde s hmotností o chlup níž a celkově by mohla tahle evoluce znamenat posun vpřed. Přeci jen vývojáři vědí, co dělají, a snaží se z toho vždycky vyjít co možná nejlépe, takže poslední model R6 by měl být prostě dobrý.

Dnešní svět už je ale docela jiný, takže v rámci moderních technologií a bohaté nabídky originálních doplňků máte stejně jako u dalších modelů tří ladiček možnost sestavit si vysněný bike v androidové appce My Garage a ten pak sdílet s kamarády na sociálních sítích anebo ho můžete poslat rovnou dealerovi. Základní cena modelu YZF-R6 2017 bude startovat na 389 990 Kč!Diskuze k článku


Další články z rubriky

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • Upoutávka Motorbike 7/2019
  • Termíny letních školních prázdnin v Evropě (nejen) pro motoristy

Kam dál

  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>Nejmenší z&nbsp;rodu
  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>2 x&nbsp;Fun
  • <span style="color: red">ČMN 2007: </span>Spaghetti Western

Technická poradna

Zodpovězené 333 otázek

Kawasaki ZX-10R '08

Pořídil jsem si ojetou Kawasaki ZX-10 (2008) a bojuji se špatně se vracejícím plynem...

Nezodpovězené 391 otázek

Musím silně šlápnout na brzdu. Je to v pořádku, nebo jde o nějakou chybu...