vydáno 4. 4. 2018, text Petr Hájek, foto Radek Lavička, X-Trial, Racing LLoyd & Jones

Velikonoční víkend někde oslavují sportem – jako třeba v Británii – jinde se mu zase vyhýbají – jako např. v USA, kde jsou Velikonoce mezi záčátkem roku a začátkem května jediným víkendem bez superkrosu.

Raga v Budapesti využil absenci Toniho Boua
Raga vyhrál v Budapešti
Již na Zelený čtvrtek před velikonočním víkendem se jel poslední podnik halového MS v trialu, tedy tzv. X-Trial v Budapešti. Při očekávané a avizované absenci zraněného mistra světa Boua si sem přijel pro vít��zství jiný Španěl Adam Raga (TRS), který byl halovým mistrem světa, než se na scéně objevil Toni Bou, tedy… před 12 lety. Spolu s Ragou postoupil do finále – zase Španěl – Jaime Busto, který se tak dostal na bednu podruhé v sezoně a od přestupu z Montesy na GasGas. Třetí místo obsadil Francouz Benoit Bincaz na Scorpě.

U BMW Jakuba Smrzže zlobila v Doningtonu elektronika
Smrž bez bodu
Dvěma závody v Doningtonu začal britský superbikový šampionát. Oba překvapivě vyhrál 20letý Bradley Ray na Suzuki. Náš Jakub Smrž na BMW v kvalifikaci havaroval, do prvního závodu neodstartoval kvůli závadě na elektronice a druhý nedojel rovněž po problémech s elektronikou.

Sulivan Jaulin v Kaplici v MX2 první jízdu vyhrál a ve druhé byl druhý
V Kaplici kralovali favorité
V jihočeské Kaplici se jely na apríla první letošní závody seriálu mistrovství republiky, který letos nese název Kůta MMČR motokrosu. Třídu MX1 ovládl obhájce titulu Martin Michek (Buksa / Ados KTM Team), který vyhrál obě jízdy, pokaždé před Václavem Kovářem (HT Group Racing Team, KTM) a Bencem Szvobodou (Buksa / Ados KTM Team). V MX2 nebyl Francouz Sulivan Jaulin (Buksa / Ados KTM Team) tak suverenní jako Michek, po vítězné první jízdě ho ve druhé porazil Slovák Richard Šikyňa (JD Gunnex KTM Team).
V dívčí kategorii si dle očekávání vedla suverénně světová šampionka Němka Steffi Laierová z týmu – jak jinak – Buksa / Ados KTM. Tereze Hromkové (HT Group Racing Team, KTM) se podařilo prosadit se alespoň proti Rakušance Eleně Kapsamerové (Buksa / Ados KTM Team) na druhé místo celkově. Veteránské kategorii vévodil rovněž obhájce titulu Martin Žerava (Team MAX2, Suzuki) před Petrem Masaříkem (KRTZ, JS Racing – Cajdašrot, Honda) a Vladislavem Mužíkem (SMS Střední Čechy).