Uživatel:
Heslo:

Nový uživatel
Zapomenuté heslo

Přihlášení přes Facebook fb login

Registrace na Erzbergrodeo byla spuštěna

vydáno 17. 10. 2011, text dmb, sal, foto rz

1800 závodníků se může zúčastnit nejslavnějšího a nejtěžšího enduro závodu světa v rakouském Eisenerzu. Klikněte na web www.erzbergrodeo.at.

Pokud se stihnete zaregistrovat, vězte, že hlavní promotér Karl Katoch připravil spolu se svým týmem řadu novinek.
Během čtyřdenního festivalu, který se bude konat od 7. do 10. června 2012, se můžete opět těšit na tři hlavní závody, a to oblíbený vrchařský sprint Rocket Ride, vysokorychlostní enduro časovku na vrchol Erzbergu Generali Iron Road Prologue a nejtěžší enduro závod světa, čtyřhodinový Red Bull Hare Scramble.

Prvně jmenovaný závod do vrchu bude delší o jeden kopec, a tedy i vyšší. Účastnit se ho může 300 závodníků. Oblíbený čtrnáctikilometrový sprint na vrchol Erzbergu, kterého se každým rokem účastní téměř 2000 jezdců, bude nyní pod větší kontrolou. Po celé délce bude několik stanovišť, kterými budou muset závodníci projet, a vše budou samozřejmě hlídat přísní maršálové. A to nejlepší na konec. 500 jezdců, kteří se dostanou do hlavního pětadvacetikilometrového závodu Red Bull Hare Scramble, se může těšit na řadu jednodušších a rychlejších úseků, které budou místo náročných trialových sekcí připomínat spíše enduro trať. 

Ještě zásadnější změnou pak je, že daleko více úseků bude značených jako „No help zone“, což by mělo přispět k větší férovosti a ukázat na opravdové jezdecké schopnosti každého jezdce. Kromě těchto změn čeká na všechny návštěvníky bohatý doprovodný program, který zahrnuje FMX show, spanilou jízdu přes městečko Eisenerz nebo prezentace jednotlivých jezdců a nově se zde představí velká trialová show.


Diskuze k článku


Přečtěte si také

Erzbergrodeo XVI - Naprosto extrémní záležitost  13. 6. 2010  

Další články z rubriky

  • Upoutávka Motorbike 9/2019
  • Upoutávka Motorbike 8/2019
  • 50 let řadových čtyřválců Honda

Kam dál

  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>Nejmenší z&nbsp;rodu
  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>2 x&nbsp;Fun
  • <span style="color: red">ČMN 2007: </span>Spaghetti Western

Technická poradna

Zodpovězené 334 otázek

Suzuki DR-Z 400 SM

Přední kolo na Suzuki DRZ 400 SM se špatně točí. Kotouč ani nic jiného nedrhne...

Nezodpovězené 394 otázek

zdravim, mam Suzuki GZ 125 r.v 1998 a teče mi olej z pod válce...