Uživatel:
Heslo:

Nový uživatel
Zapomenuté heslo

Přihlášení přes Facebook fb login

ČMN 26/2017 právě v prodeji

vydáno 21. 12. 2017, text ČMN
Thumbnail image for http://www.motocyklovenoviny.cz/Controls/ImagerTitulka.ashx?foto=tit_2017_26.jpg

V testu Ducati Multistrada 1200 S proti KTM 1290 Super Adventure S, Gas Gas EC 300, přestavba Honda Heretic, redakční Jawa souboj, pekelně rychlý skútr v historii a mnoho dalšího...
ČMN 26 v prodeji od čtvrtka 21. prosince.


Brough Superior oslaví 100 let

Tedy, až v roce 2019, ale přípravy probíhají už teď. Mimo jiné také tím, že se rozšiřuje modelové portfolio. Zdá se vám, že se motorek
za 1,5 milionu korun nemůže prodat moc? Tak to byste se divili…


Test: Ducati Multistrada 1200 S vs. KTM 1290 Super Adventure S - Business Class na vysoké noze

Nejste vybíraví a spokojíte se jen s tím nejlepším? Můžete si dovolit vysolit za motorku půl mega a ještě vám zbude dost na cestování? Chcete nejlepší komfort, nejlepší výbavu, nejlepší výkon a rovnou jste zamítli GS, protože to mají všichni vaši kámoši? Vítejte ve světě Multistrady a Super Adventura!


Test: Gas Gas EC 300 R - Návrat ve velkém stylu

Gas Gas se poslední léta potýkal s finančními problémy a chvíli to i vypadalo na zhasnutí světel ve fabrice. Naštěstí se tak nestalo a španělská značka jede dál v nové síle a s novou zbraní. Jak funguje? Zjišťovali jsme v ostrém závodním nasazení a bylo z toho zlato!


Představení: Yamaha Niken - Bojovník nové éry

Slovo Niken v japonštině znamená „dva meče“ a používá se pro období 17. století, kdy se v Zemi vycházejícího slunce začalo šermovat dvěma meči. Šlo tehdy o revoluční novinku, která znamenala začátek nové éry válečnictví. Yamaha Niken má zase znamenat začátek nové éry motocyklových zážitků.


Redakční souboj: Branně-motoristické Jawa klání - O vítězi rozhodly granáty

Co by to bylo za konec roku bez pořádného redakčního souboje? Tentokrát jsme využili Jawu 350 OHC, kterou jsme měli celý rok na dlouhodobý test. A protože loni jsme stříleli ze vzduchovky, letos jsme přitvrdili a rovnou házeli granátem.


Cestopis: S Čezetou po stopách Emila Holuba II

Po nalezení Holické rokle jsem si dopřál den odpočinku. Přeci jen teplota přes den nepadá pod 40 stupňů ve stínu a jsem celkem přehřátý. V noci klesá teplota zhruba na 27 stupňů, v čemž se také nespí dobře. Skoro všude se v noci najdou komáři, na které pomáhá, stejně jako na vedro, větrák, jenž ale občas nedokáže jet pomalu, takže změní vedro v zimu. Teplé deky na ubytovnách nebývají a ve spacáku je zase vedro.


Second hand: Buell 1125R - Mašina pro skutečné srdcaře

Superbike 1125R Erika Buella s vodou chlazeným Rotaxem sliboval mnohé, ale za dva roky a něco skončil on i celá značka. Byl to svým způsobem poslední sériový, ryze americký superbike pro lidi.


Přestavba: Honda NX650 Dominator (1988) alias Honda Heretic od JZ Handmade

Většinou to bývá tak, že stavitelé staví a závodníci jezdí. Co ale když se mistr řídítek rozhodne fušovat stavitelům do řemesla?


Historie: Se 7edmičkou na konci

Pro někoho je sedmička šťastné číslo, jiným do osudu zasáhla velmi nešťastně. Končí nám rok 2017, tak se pojďme ohlédnout za jezdci a příběhy, které spojuje sedmička na konci letopočtu.


Historie: Největší okruhový úlet

Představte si, že si to rozdáváte na trati v sedle ostré závodní stopětadvacítky, zalehlí za kapotáží, s ostatními dravci loket na loket, a najednou se mezi vás namotá strejda v kvádru na takovémhle skútru – a ujede vám! To není silvestrovský žert, ale realita australských silničních závodů 70. let.


Best Of 2017: NEJ... momenty redaktorů ČMN

Rok 2017 byl bohatý na motoristické události. Některé v globálním měřítku, jiné měly význam třeba jen pro jednotlivce. Které okamžiky se nejvíce vryly do paměti redaktorů Českých motocyklových novin? A když už jsme při těch zpovědích, víte, jaká byla jejich první motocyklová zkušenost?


Sport: Mistrovství světa elektrik se blíží

Od roku 2019 přibude další vrcholné mistrovství silničních motocyklů pod hlavičkou hlavní sportovní autority FIM. Půjde o světový pohár elektrických motocyklů FIM Moto-e, jak před pár dny oznámila společnost Dorna, držitel práv na všechny významné silniční šampionáty.


Aktuální vydání ČMN možno zakoupit v prodejnách tisku, případně v elektronické podobě na www.publero.com nebo www.floowie.cz.Diskuze k článku


Další články z rubriky

  • Upoutávka Motorbike 10/2019
  • Upoutávka Motorbike 9/2019
  • Upoutávka Motorbike 8/2019

Kam dál

  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>Nejmenší z&nbsp;rodu
  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>2 x&nbsp;Fun
  • <span style="color: red">ČMN 2007: </span>Spaghetti Western

Technická poradna

Zodpovězené 334 otázek

Honda GL 1500 SE GOLD WING '88

dobrý den zajímalo by mě kolik je možné najet na jednom motoru honda goldwing 1500 rv 1988
mám na něm 152 000km kolik ještě asi vydrží zatím...

Nezodpovězené 395 otázek

Yamaha Tmax xp 500 '08

Už je to vyřešeno. Byly to v hajzlu ložiska v předním kole,. Už to mám vyměněné a je to ok...