Uživatel:
Heslo:

Nový uživatel
Zapomenuté heslo

Přihlášení přes Facebook fb login

Vectrix VX-1 a VX-2 elektromotocyklem roku

vydáno 17. 5. 2011, text mc, foto Vectrix

Stroje Vectrix VX-1 Li/Li+ a VX-2 se mohou pyšnit titulem nejlepší elektroskútr Evropy.

V rámci akce „Clean Week“, která proběhla na belgickém závodním okruhu Zolder, byl vyhlášen i nejlepší evropský elektroskútr roku. Tím se stal stroj, resp. dva stroje, firmy Vectrix. Celkově se v soutěži bojovalo v kategoriích elektroskútr s rychlostí do 25 km/h, dále v kategorii s rychlostí do 45 km/h, přes 45 km/h, elektrokolo, elektročtyřkolka a elektromotocykl (rozdělen do podkategorií silniční, terénní a MX).

Komise byla složená z novinářů z Belgie, Nizozemí, Německa, Francie, Španělska, Skandinávie, Británie, Itálie, Švýcarska, a Rakouska. Hlavními bodovanými sekcemi byla ekočást strojů (spotřeba, emise, a hluk), dále se koukalo na délku ujetých kilometrů, možnosti a kvalitu dobíjení, cenu, výkon a spotřebu, ale i dostupnost na trhu a estetiku výrobku.

Stroj Vectrix VX-1 Li/Li+ vyhrál kategorii přes 45 km/h, zatímco jeho slabší „bráška“ Vetrix VX-2 byl nejlépe hodnocen v kategorii elektroskútrů do 25 km/h.

Stroj Vectrix VX-1 Li a Li+ je nejnovější generací výrobků společnosti Vetrix. Stroj se výborně hodí pro běžnou potřebu, ale i pro náročnější požadavky. Samozřejmostí je nulová emise. Model VX-1 Li se dodává se 30ampérovou baterií, zatímco LX-1 Li+ má baterii silnou 42 ampérů. VX-1 je hodnocen pro svůj tuhý rám, nízké těžiště a dobře rozložené váze. Váha stroje je 193 kg u modelu Li, zatímco u modelu Li+ váha vystoupá na 209 kg. Oba modely jsou schopné dosáhnout rychlosti až 110 km/h. Stroj VX-1 Li při rychlosti v průměru 80 km/h ujede přibližně 80 kilometrů, verze Li+ při rychlosti 110 km/h ujede cca 100 kilometrů, vše samozřejmě v závislosti na terénu.

Stroj VX-2 je navržen pro městský provoz. Se svou nižší rychlostí se hodí pro krátké cesty za nákupy či kratší příměstské cestování. Jedná se o ekvivalent ke spalovacímu motoru 50 cm3.Diskuze k článku


Další články z rubriky

  • Upoutávka Motorbike 10/2019
  • Upoutávka Motorbike 9/2019
  • Upoutávka Motorbike 8/2019

Kam dál

  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>Nejmenší z&nbsp;rodu
  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>2 x&nbsp;Fun
  • <span style="color: red">ČMN 2007: </span>Spaghetti Western

Technická poradna

Zodpovězené 334 otázek

Suzuki GZ 125 Marauder '98

Zdravim mohl by mi někdo poradit jaký patří motorový olej do suzuki gz 125 marauder r...

Nezodpovězené 395 otázek

Harley-Davidson Heritage Softail Classic '04

zdravím
řazení 2 rychlostního st. jde ztuha, po zahřátí (20km) se řazení uvolní, mám upravenou převodovku na 6- ti kvalt...