Uživatel:
Heslo:

Nový uživatel
Zapomenuté heslo

Přihlášení přes Facebook fb login

Vectrix VX-1 a VX-2 elektromotocyklem roku

vydáno 17. 5. 2011, text mc, foto Vectrix

Stroje Vectrix VX-1 Li/Li+ a VX-2 se mohou pyšnit titulem nejlepší elektroskútr Evropy.

V rámci akce „Clean Week“, která proběhla na belgickém závodním okruhu Zolder, byl vyhlášen i nejlepší evropský elektroskútr roku. Tím se stal stroj, resp. dva stroje, firmy Vectrix. Celkově se v soutěži bojovalo v kategoriích elektroskútr s rychlostí do 25 km/h, dále v kategorii s rychlostí do 45 km/h, přes 45 km/h, elektrokolo, elektročtyřkolka a elektromotocykl (rozdělen do podkategorií silniční, terénní a MX).

Komise byla složená z novinářů z Belgie, Nizozemí, Německa, Francie, Španělska, Skandinávie, Británie, Itálie, Švýcarska, a Rakouska. Hlavními bodovanými sekcemi byla ekočást strojů (spotřeba, emise, a hluk), dále se koukalo na délku ujetých kilometrů, možnosti a kvalitu dobíjení, cenu, výkon a spotřebu, ale i dostupnost na trhu a estetiku výrobku.

Stroj Vectrix VX-1 Li/Li+ vyhrál kategorii přes 45 km/h, zatímco jeho slabší „bráška“ Vetrix VX-2 byl nejlépe hodnocen v kategorii elektroskútrů do 25 km/h.

Stroj Vectrix VX-1 Li a Li+ je nejnovější generací výrobků společnosti Vetrix. Stroj se výborně hodí pro běžnou potřebu, ale i pro náročnější požadavky. Samozřejmostí je nulová emise. Model VX-1 Li se dodává se 30ampérovou baterií, zatímco LX-1 Li+ má baterii silnou 42 ampérů. VX-1 je hodnocen pro svůj tuhý rám, nízké těžiště a dobře rozložené váze. Váha stroje je 193 kg u modelu Li, zatímco u modelu Li+ váha vystoupá na 209 kg. Oba modely jsou schopné dosáhnout rychlosti až 110 km/h. Stroj VX-1 Li při rychlosti v průměru 80 km/h ujede přibližně 80 kilometrů, verze Li+ při rychlosti 110 km/h ujede cca 100 kilometrů, vše samozřejmě v závislosti na terénu.

Stroj VX-2 je navržen pro městský provoz. Se svou nižší rychlostí se hodí pro krátké cesty za nákupy či kratší příměstské cestování. Jedná se o ekvivalent ke spalovacímu motoru 50 cm3.Diskuze k článku


Další články z rubriky

  • Upoutávka Motorbike 7/2019
  • Termíny letních školních prázdnin v Evropě (nejen) pro motoristy
  • Upoutávka Motorbike 5/2019

Kam dál

  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>Nejmenší z&nbsp;rodu
  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>2 x&nbsp;Fun
  • <span style="color: red">ČMN 2007: </span>Spaghetti Western

Technická poradna

Zodpovězené 333 otázek

Před časem jsem koupil Kawasaki ZX-6R. Je v perfektním stavu, ale až při výměně předních brzdových destiček jsem si všiml, že pancéřové brzdové hadice se třou nejenom o sebe,...

Nezodpovězené 391 otázek

Yamaha FZ6 Fazer S2 '11

Zdravím, při řazení obvzlášť nízkých rychlostních stupňů se mi nedaří řadit hladce, ať se spojkou i bez ní...