Uživatel:
Heslo:

Nový uživatel
Zapomenuté heslo

Přihlášení přes Facebook fb login

ČMN 10/2018 právě v prodeji

vydáno 10. května, text ČMN
Thumbnail image for http://www.cmn.cz/Controls/ImagerTitulka.ashx?foto=tit_2018_10.jpg

Otestovali jsme radikálně inovovanou Hondu Gold Wing, s profíkem z MMČR jsme jako první pojezdili TM Racing MX 250 Fi, na začátku sezony jsme vyzpovídali roadracingovou hvězdu Kamila Holána, s Besipem jsme mrkli na tři nejčastější krizovky, co vás mohou potkat na silnicích...
ČMN 10/2018 v prodeji od čtvrtka 10. května.


Reportáž: Zelené testování až do prázdnin

Poslední dubnovou sobotu odstartoval maraton 11 víkendových termínů, při nichž můžete otestovat zástupce všech modelových řad značky Kawasaki, a to zdarma. Poplatek je vybírán pouze za jedinou motorku – H2 SX alias kompresorovou 200koňovou bestii předělanou na cesťáček!


Test: Honda Gold Wing Tour DCT - Král je mrtev, ať žije král

Tohle tradiční zvolání oznamovalo všem poddaným, že starý král je sice mrtvý, ale bez obav, zemi nečeká bezvládí, titul přešel na dědice s okamžitou platností. Nový Gold Wing je typickou mladou krví, která do praxe přináší moderní vychytávky, o nichž jeho konzervativní otec nechtěl ani slyšet. Má proto své příznivce i odpůrce, ostatně jako každý vládce.


Test: TM Racing MX 250 Fi 2018 - Jako štika v rybníku

V motokrosovém rybníku čtyřdobých dvěstěpadesátek se již dlouho voda nečeřila. Žlutí a zelení candáti se nehnuli z vyhřátého místa, červení okouni loni doplavali hlavní proud, modří cejni čekají na příští rok a oranžoví kapři pořád skáčou rybářům na udice. Co se ale stane, když mezi ně vypustíte štiku, která je štíhlejší a rychlejší než ostatní?


Reportáž: Ducati tour

Na konci dubna začal již devátý ročník putovní testovací akce Ducati Tour, kdy si opět můžete vyzkoušet stroje z aktuálního modelového ročníku boloňské značky. My jsme je okusili těsně před prvním termínem, jímž byl tradiční Milín u Příbrami.


Téma: Přehled helem na českém trhu - Ze zákona i z rozumu!

Jen blázen a totální ignorant by sedal na motorku či skútr bez helmy, a stejně tak se vám může vymstít jezdit ve staré šlupce. Prostě jděte a kupte si to nejlepší, na co máte!


Cestopis: Balkánské putování

Už několik let koncem června vyrážíme se synem řečeným Carlos po Evropě. Já to vždycky vedu ideově, tedy nahodím trasu a několik míst, která bychom cestou neměli minout, a Carlos to technicko-takticky zabezpečí. Tedy nejen víceméně přesnou trasu, ale včetně zajištění noclehů. Vše potřebné pro noclehy nadivoko ovšem máme taktéž s sebou.


Second hand: KTM 690 Duke IV - Reálně pojatá zábava

Čtvrtou generaci „malého“ Duka uvedla KTM na trh namísto obligátního Ready to Race pod heslem Are you ready? A třebaže se hledělo na koncovou cenu, nešlo vysloveně o žádnou sociálku, která by v sobě potlačovala své původní kořeny.


Přestavba: Williams Triton 804 - Anglická klasika zpoza velké louže

Šedesátá léta ve Velké Británii. Mike Hailwood, trať v Brands Hatch lemovaná diváky. Ace Café, rockeři a mods… Tehdy se vyrojily stroje, které jsou pro tuto zemi a tuto dobu naprosto charakteristické – Tritony. Dvouválec Triumph v rámu Norton Featherbed. Tenhle nádherný kousek ovšem vznikl z velké touhy teprve před pár lety a ještě navíc v Americe.


Reportáž: Trofej národů enduro legend - Ostrý návrat soutěžáckých legend

Italské lyžařské středisko Montecampione, sotva co slezl poslední sníh, obsadila světová endurová elita z nedávných let. Jako poctu zesnulému vynikajicímu jezdci Augusto Taiocchimu pořádají jeho přátelé takové milé a příjemné komorní setkání mistrů. Přijeli si sem zavzpomínat kluci z okolních zemí, například z Austrálie, Japonska, USA, Kanady… A možná vám něco řeknou jména Cyril Neveu, Stéphane Peterhansel, bratři Pentonové, Harald Sturm, Jutta Kleinschmidtová, Alessandro Gritti, Edi Hau, Thiery Chambonier, Edi Orioli, Jiří Císař, Ota Kotrba...


Bezpečnost: Předvídat a myslet za ostatní – NEUSTÁLE! - Tři nejčastější krizovky z reálného provozu

Jízda na motorce není jen o radosti. Musíte být neustále ve střehu, sledovat, co se děje kolem vás, a být připraveni na krizové manévry i situace. Nikdy nevíte, co se může stát.


Rozhovor: Kamil Holán - S kolem pod osmnáct minut budu spokojený

Kamil Holán patří do naší roadracingové špičky. Na svém kontě má několik vítězství na 300 zatáčkách Gustava Havla. Jako nováček vyhrál Manx GP a z Tourist Trophy už si odvezl dvanáct bronzových Merkurů. My jsme ho zastihli před odjezdem na první závod šampionátu IRRC v holandském Hengelu.


Sport: V Jerezu by měli vynechat zatáčku č. 6

Velké ceny se konečně dostaly do Evropy, konkrétně na jih Španělska do Jerezu de la Frontera. V rámci Grand Prix se jely i první dva závody nejmladších adeptů v seriálu Red Bull MotoGP Rookies Cup.


Aktuální vydání ČMN možno zakoupit v prodejnách tisku, případně v elektronické podobě na www.publero.com nebo www.floowie.cz.Diskuze k článku


Další články z rubriky

  • Soutěž: doplňky M-Style
  • ČMN 17/2018 právě v prodeji
  • ČMN 16/2018 právě v prodeji

Kam dál

  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>Nejmenší z&nbsp;rodu
  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>2 x&nbsp;Fun
  • <span style="color: red">ČMN 2007: </span>Spaghetti Western

Technická poradna

Zodpovězené 332 otázek

Jaký vliv má na motor velikost trysek?

Nezodpovězené 375 otázek

Italjet Millennium 125 '08

Mám Italjet 125 Nevím co znamená že mně tam bliká žlutá kontrolka na přístrojová desce potřebuji poradit co je to za příčinu děkuji...