Uživatel:
Heslo:

Nový uživatel
Zapomenuté heslo

Přihlášení přes Facebook fb login

ČMN 25/2017 právě v prodeji

vydáno 7. 12. 2017, text ČMN
Thumbnail image for http://www.motocyklovenoviny.cz/Controls/ImagerTitulka.ashx?foto=tit_2017_25.jpg

V testu Kawasaki, Honda Montesa, představení BMW, cestopis na Čezetě, rozhovor s legendou Moto GP.
ČMN 25 v prodeji od čtvrtka 7. prosince.


Nová riziková mapa ČR

Na konci listopadu představil ÚAMK ve spolupráci s firmou AF-CITYPLAN novou Rizikovou mapu EuroRAP, která je pravidelně publikována již od roku 2007 a kterou vám pravidelně také přinášíme. Kde je šance, že se stanete účastníkem dopravní nehody, největší?


Test: Kawasaki Z1000SX - Ostře tvarovaný zelený expres

Rozzuřte do ruda tisíc malých čertů a nacpěte je do litrového čtyřválce. Ten namontujte do pohodlného podvozku, na kola dejte brzdy z raketoplánu a celé to zabalte do kapot ze sci-fi seriálu, aby na vás netáhlo. Kápněte trochu zelené a můžete vyrazit. Jen si nezapomeňte dost peněz na pokuty!


Test: Honda Montesa 4Ride - Trialka pro normální lidi

Mašina na pomezí endura a trialu, to je Honda Montesa 4Ride. Výkonem vás možná neohromí, ale jezdecky vám bude dělat radost každou vteřinou.


Představení: BMW F 750 GS/F 850 GS - Ideál po transplantaci orgánů

Osmistovky s řadovými dvouválci jsou mnohými považovány za ideální zástupce řady GS – obratnější než boxery 1200, silnější a pohodlnější než jednoválce 650. Nyní přicházejí v další generaci, která však není pouhým faceliftem. Pod povědomými tvary totiž najdete vyměněné ty životně nejdůležitější orgány!


Cestopis: Jihoafrická republika - S Čezetou po stopách Emila Holuba

Po několika předchozích cestách Evropou, Afrikou, Asií a oběma Amerikami jsem se rozhodl opět vyrazit do Afriky. Tentokrát po stopách velkého českého cestovatele, rodáka z Holic, Emila Holuba. Za parťáka jsem opět vybral osvědčený motocykl ČZ 250 Sport z roku 1962.


Reportáž: Na tréninku u mistra #52

Byli jsme mezi prvními, kdo si vyzkoušel nově vzniklou motoškolu se zaměřením jak na bezpečnost, tak především na sportovní část jezdění. Jaké to je trénovat pod dohledem našeho dlouholetého reprezentanta v silničních závodech a vítěze dvou Grand Prix Lukáše Peška?


Rozhovor: Václav Turek - V nouzi hledej přítele

Už se vám někdy stalo, že jste na cestě potřebovali vyřešit třeba závadu na motocyklu? Nebo jste hledali konkrétní tip na ubytování pro motorkáře? Jak by se v tu chvíli hodil nějaký místní fanda jedné stopy... A právě o tom je aplikace Driftix.


Second hand: Honda VTR250 - Malý Japonec, co neuspěl

Čtvrtlitrového naháče si zákazníci v Evropě doslova vydupali. Moc dlouho ale v nabídce Hondy nevydržel. A je to škoda.


Přestavba: Suzuki DR650 (1992) alias DA#5 od Diamond Atelier - Radikální proměna

Suzuki DR je stará klasika. Zbídačených jich najdete spousty, těch zachovalých málo a takovýhle pěkně přestavěný custom známe zatím jen jeden. Mají ho na svědomí „diamanťáci“ z Mnichova.


Historie: 30 let superbiků Ducati V2 - Tímhle bikem to začalo!

Ducati minulý měsíc představila Panigale V4, která končí dlouhou a velmi úspěšnou éru dvouválcových superbiků boloňské značky. Tu odstartoval model 851, který se začal vyrábět přesně před 30 lety. Alan Cathcart byl úplně prvním zákazníkem, kterému jej továrna dodala, a má ho dodnes!


Reportáž: 20. Custombike Show, Bad Salzuflen - To nejlepší na konec roku

První prosincový víkend se u našich západních sousedů odehrál největší custom veletrh světa, který zároveň oslavil své dvacáté narozeniny. A pozor, soutěžily zde téměř čtyři stovky unikátů!


Reportáž: Retro Garáž – nová prodejní výstava

Poslední listopadovou sobotu se uskutečnil první ročník prodejní výstavy, resp. auto-moto burzy nazvané Retro Garáž. Za akcí stojí Pavel Kočí, zakladatel stejnojmenné komunity na facebooku.


Rozhovor: Nick Harris - Vášeň pro motosport ze mě vychází skrz můj hlas

Legendární komentátor Moto GP Nick Harris odchází do důchodu. Po třicet let přiváděl do extáze nejednoho fandu motocyklových závodů. Našemu spolupracovníkovi Robertu Sobčákovi se ho nedávno podařilo vyzpovídat.


Aktuální vydání ČMN možno zakoupit v prodejnách tisku, případně v elektronické podobě na www.publero.com nebo www.floowie.cz.Diskuze k článku


Další články z rubriky

  • Upoutávka Motorbike 10/2019
  • Upoutávka Motorbike 9/2019
  • Upoutávka Motorbike 8/2019

Kam dál

  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>Nejmenší z&nbsp;rodu
  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>2 x&nbsp;Fun
  • <span style="color: red">ČMN 2007: </span>Spaghetti Western

Technická poradna

Zodpovězené 334 otázek

Suzuki RM-Z 250

Na mé krosce Suzuki RM-Z250 se mi neustále povoluje zadní rozeta...

Nezodpovězené 395 otázek

Honda CA 125 Rebel '98

nastartuju motorku dám sitič po sundání sytiče a přidání plynu motorka klekne...