Uživatel:
Heslo:

Nový uživatel
Zapomenuté heslo

Přihlášení přes Facebook fb login

ČMN 1/2018 právě v prodeji

vydáno 4. ledna, text ČMN
Thumbnail image for http://www.cmn.cz/Controls/ImagerTitulka.ashx?foto=tit_2018_1.jpg

Honda, Yamaha, BMW, Mondial, Suzuki v testech, cestopis Írán, rozhovor s Wohnoutem, zimní srazy a mnoho dalšího.
ČMN 1 v prodeji od čtvrtka 4. ledna.


Aktuálně: Tři nové Morini

O italské značce Moto Morini nebylo dlouho nic slyšet. Existuje, vyrábí si pořád ty své naháče a – to je vše. Na jaře rozčeřilo vodu nové Corsaro 1200 ZZ, které vypadá na první pohled pořád stejně jako před 10 lety, ale technicky prodělalo pořádnou evoluci a i designově nakonec zjistíte, že nezůstal plastík na plastíku.


Test: BMW R nineT Pure vs. Honda CB1100 EX vs. Yamaha XSR900 - Nové dobré časy

Dvouválcový boxer, řadový tříválec a čtyřválec. Chlazení vzduchem i vodou. A každopádně vždycky kulaté světlo a klasický vzhled. BMW, Honda a Yamaha ukazují, jak se dneska dělá retro. Staré dobré časy v moderním balení. Co by vám sedělo nejvíce?


Test: FB Mondial SMX 125i Motard - #Chuligán

Za slovem supermoto se schovává mnohem víc než jen enduro na silničních gumách. Ve volném překladu do češtiny to vlastně znamená něco jako: udělej bordel, pořád po zadním nebo zboř pravidla. A teď si představte, že je vám šestnáct a v garáži máte tenhle FB Mondial. Co z vás asi vyroste? Sršeň?


Test: Yamaha Xmax 300 - Luxusní Bezzubka

Městské skútry se nehodí na větší projížďky a ty velké luxusní zase nejsou nejvhodnější do města. Jen málokomu se ale podařilo udělat tak dokonalý kompromis, jako Yamaze s jejím modelem Xmax. Loni se z oblíbené dvěstěpadesátky stala velmi povedená třístovka.


Představení: Kawasaki Ninja H2 SX/SE - Šinkanzen s kompresorem

Když Kawasaki představila supersport Ninja H2 s motorem vybaveným kompresorem, byla to událost roku. Ani ve snu by nás ale nenapadlo, že po třech letech přijde na stejném základu postavený cesťák!


Téma: Vybíráme z katalogu 2018 - Nejlepší motorky do 125 ccm

Každým rokem se probíráme katalogy výrobců a vybíráme, po čem bychom my v redakci sáhli nejraději. Letos jsme si jako kritérium zvolili objem. Začínáme malorážkami!


Téma: Na motorkách v zimě

Svatá pravda, řekl by nejeden nadšený endurista a na jihu zřejmě úplně každý. A i když u nás bývá touhle dobou kosa, sníh či led, neznamená to, že bychom museli motorkaření pověsit na hřebík!


Cestopis: NeSkutečný Írán

A to se nebojíš? Slyšel jsem velice často, když jsem oznamoval svůj úmysl vydat se s motorkou na Střední východ. I to byl jeden z důvodů, proč jsem chtěl tuto cestu uskutečnit a nafilmovat. Chtěl jsem ukázat lidem, že se povětšinou není čeho bát, a když člověk používá rozum, je to vcelku bezpečný „výlet“. To, co jsem prožil, ale naprosto předčilo mé očekávání.


Second hand: Aprilia Caponord 1200 - Hi-tech cestovatel

Pár let Aprilii trvalo, než vrátila do nabídky Caponord. S původním modelem, poháněným superbikovým motorem z RSV, má ale jeho novodobý nástupce pramálo společného.


Vaše stroje: Yamaha XS400 alias Scrambler od Michala Hanuše - Záchrana hrdosti

Yamahy XS jsou ve světě úpravců dost oblíbené. Někdo ovšem na úpravy nemá tak úplně cit a někdo jiný to po něm může zase udělat mnohem lépe, třeba jako Michal Hanuš, když zavraždil pseudoSportstera a stvořil docela pěkný Scrambler.


Historie: Gilera Saturno Bialbero Corsa - Velký jednoválcový návrat

V roce 1989, přesně 32 let poté, co Libero Liberati vyhrál titul v 500GP, se italská značka Gilera oficiálně vrátila do závodního světa. Nebylo to však v kolotoči Grand Prix, nýbrž v nově vznikající třídě čtyřdobých jednoválců. A já jsem měl tu čest za ni startovat – a zvítězit hned v prvním závodě v Monze!


Historie: 50 let Říčanských šlapaček

Město Říčany je i v dnešní době pro motocyklisty synonymem šlapaček, přestože ty poslední se tu odehrály bezmála před 30 lety. První Říčanské šlapačky se jely na jaře 1967, tedy před 50 lety.


Rozhovor: Matěj Homola - Na motorce jsem svobodný

Umělci mají různé záliby, kterým se věnují ve svém volném čase. A mohou to být i motorky, což je také případ frontmana skupiny Wohnout Matěje Homoly.


Sport: Jubilejní 39. Dakar

Připravili jsme pro vás průvodce právě začínajícího ročníku legendárního Dakaru. Kromě harmonogramu zde naleznete kompletní českou soupisku, ale třeba i to, že prvním Čechem na Dakaru byl Švýcar.


Aktuální vydání ČMN možno zakoupit v prodejnách tisku, případně v elektronické podobě na www.publero.com nebo www.floowie.cz.Diskuze k článku


Další články z rubriky

  • ČMN 19/2018 v prodeji
  • ČMN 18/2018 právě v prodeji
  • Vyhraj lístky na Večer legend

Kam dál

  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>Nejmenší z&nbsp;rodu
  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>2 x&nbsp;Fun
  • <span style="color: red">ČMN 2007: </span>Spaghetti Western

Technická poradna

Zodpovězené 332 otázek

Husqvarna WR 250 '99

Při jízdě ve sněhu se mi zadřel motor u husqarny 250 - 2t...

Nezodpovězené 380 otázek

po zapnutí Klicku se rozběhne cerpadlo a nevypne motorka jede normálně ale cerpadlo porad...