Deliver-E Trike

vydáno 30.03.2011, text mc, foto Leesa Harrison

Elektrotříkolka Deliver-E Trike je dalším motocyklem na ekologický pohon.

Výrobcem tohoto zajímavého stroje je Simon Williams, který o stroji říká, že by měl slučovat samostatnost, praktičnost, agilitu, pohodlí a především ekologii. Jeho hlavním cílem je rozšířit motocykl mezi poštovní doručovatele. „Auto není pro pošťáka vhodné, pošťák musí každých deset metrů zastavovat, a proto je zde tato tříkolka,“ říká Simon Williams na stroj, který dostal jméno Deliver-E Trike. „Výroba motorky není vůbec ekonomicky jednoduchá. Hledám sponzora, pokud se mi ho podaří najít, rozjetí sériové výroby přijde ve velmi krátkém čase.“


Samotný Deliver-E Trike je vybaven dvěma elektromotory, každý na jedno ze dvou zadních kol. Tyto agregáty umožňují stroji dosahovat solidní rychlosti až 80 km/h a navíc jsou vybaveny převodovkou se zpátečkou. Zadní kyvné rameno, které umožňuje pohyb kolům v samostatném systému, lze zaaretovat v jakékoliv poloze.


Motocykl váží 120 kg a s plně nabitými bateriemi dojede až 60 kilometrů. Baterie se nabíjejí na 80 procent jednu hodinu, pokud počkáte ještě o další dvě hodiny, budete mít 16 článkové baterie plně, stoprocentně nabité.


Komentáře k článku:
Další články z rubriky

  • ČMN 15/2017 v prodeji
  • POZOR! AKTUÁLNÍ ČMN V PRODEJI AŽ OD PÁTKU!
  • Gábi Novotná - první Češka na Rally Dakar?

Kam dál

  • <span style="color: red">Z ARCHIVU ČMN 2006: </span>K Yuki 200 Motard se postavte čelem
  • <span style="color: red">Z ARCHIVU ČMN 2006: </span> BMW K&nbsp;1200 GT umí pohltit i&nbsp;vytočit
  • <span style="color: red">Z ARCHIVU ČMN 2006: </span> Bandit GSF 1200 S&nbsp;- opravdická motorka

Technická poradna

Zodpovězené 325 otázek

Dobrý den mám motor po výbrusu a mizí mi olej doplnoval jsem až moc sem tam toho dal a za chvíli tam není nic kouří to nekape to...

Nezodpovězené 341 otázek

Jawa 125 Sport '05

prosím vás kde bych mohl sehnat řetězovku na mojí jawu 125 sport rv...


© Copyright Bikes Publishing, s.r.o 1998 - 2017 - Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno. Obsah vygenerován 22.07.2017 v 20:45 za 1.171 sekundy.