Uživatel:
Heslo:

Nový uživatel
Zapomenuté heslo

Přihlášení přes Facebook fb login

Příliš tvrdý manévr v Laguně?

vydáno 3. 8. 2011, text Jiří Nykodým, foto RZ

Vedoucí muž královské kubatury MotoGP šampionátu mistrovství světa silničních motocyklů Australan Casey Stoner se v krátkém rozhovoru vyjádřil k vítěznému předjížděcímu manévru na americkém okruhu v Laguně Seca, který například Jorge Lorenzo označil za nebezpečný.

Jak je již okruh v Laguně Seca znám, tamní závod královské kubatury vždy nabídne fanouškům napínavé souboje, které jsou poté velmi často předmětem velkých diskuzí. Stačí si vzpomenout na souboj Casey Stonera a Valentina Rossiho v roce 2008, kdy po divokém souboji Casey Stoner havaroval a vítězství si odvezl Valentino Rossi.

Tentokrát se jednalo o předjížděcí manévr v závěru závodu, kdy Casey Stoner po dobrém výjezdu na cílovou rovinku vzal vedoucího Jorge Lorenza vnějškem a poté musel zatáčku ostře zavřít. Tím Jorgeho údajně ohrozil, Stonerovi se poté podařilo ujet a v závodě zvítězit.

Hvězda továrního týmu Yamaha a zároveň úřadující mistr světa k tomuto manévru řekl: "Byl jsem bohužel donucen ubrat plyn, protože pokud bych to neudělal, oba bychom velmi pravděpodobně šli k zemi. Casey se mi ale po skončení závodu omluvil. Já jsem mu na to řekl, že si nemusí dělat starosti, protože on je jeden z jezdců, kteří vždy jezdí čistě a férově."Diskuze k článku


Další články z rubriky

  • Obdivuhodný výkon Jakuba Kornfeila ve Velké ceně Nizozemí
  • Filip Salač: "Dnes to byl nejlepší den z celé sezóny"
  • Velká cena Velké Británie prostě uplavala

Kam dál

  • Upoutávka Motorbike 10/2019
  • Upoutávka Motorbike 9/2019
  • Upoutávka Motorbike 8/2019

Technická poradna

Zodpovězené 334 otázek

Honda GL 1500 SE GOLD WING '96

dobrý den mám problém s převodovkou u goldwinga 1500 rv 96
jednička dvojka čista hladká a tichá ale trojka a čtyřka při zařazení nejde čistě křupne a někdy ještě...