Uživatel:
Heslo:

Nový uživatel
Zapomenuté heslo

Přihlášení přes Facebook fb login

Schantz věří Reddingovi

vydáno 7. 1. 2011, text Jiří Nykodým, foto Marc VDS Racing

Bývalá americká hvězda závodů mistrovství světa silničních motocyklů Kevin Schwantz tipuje jako jednu z budoucích hvězd královské kubatury MotoGP nadějného britského závodníka Scotta Reddinga.

Scott Redding předvedl v letošní sezoně obrovský vzestup, dokázal se dvakrát prosadit na pódium v nabité kubatuře Moto2 při závodech na Phillip Islandu a v Indianapolis. Redding v tomto týdnu oslavil teprve své osmnácté narozeniny, ale už nyní je spojován s královskou kubaturou MotoGP, kam by mohl již v příští sezoně postoupit se svým týmem Marc VDS Racing.

„Scott pravidelně jezdí hodně vepředu a já si myslím, že to ukazuje, jak dobrý je a jak rychle se dokázal dostat na špici kubatury Moto2. Během sezony najednou nastal okamžik, kdy se Scott dostal z druhé třetiny startovního pole do první skupiny a v každém tréninku patřil k nejrychlejším jezdcům na trati. Během tréninků byl vždy v první trojce nebo dokonce tím nerychlejším. Patří k větším jezdcům v Moto2 a jezdil velmi dobře, takže si myslím, že dokáže zajet dobře i na o něco větším motocyklu s litrovým motorem a v MotoGP ho čeká skvělá budoucnost. V Moto2 vždy kvůli své velikosti ztratil v poslední zatáčce, ale v MotoGP by mu podle mne litrový motocykl hodně pomohl,“  řekl Kevin Schwantz.


Diskuze k článku


Další články z rubriky

  • Obdivuhodný výkon Jakuba Kornfeila ve Velké ceně Nizozemí
  • Filip Salač: "Dnes to byl nejlepší den z celé sezóny"
  • Velká cena Velké Británie prostě uplavala

Kam dál

  • Upoutávka Motorbike 8/2019
  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • Upoutávka Motorbike 7/2019

Technická poradna

Zodpovězené 333 otázek

Husqvarna WR 250 '99

Při jízdě ve sněhu se mi zadřel motor u husqarny 250 - 2t...

Nezodpovězené 393 otázek

Kawasaki GPZ 600 R '86

Ahoj,před měsícem jsem koupil gpz 600r která stála 24roků v garáži...