Uživatel:
Heslo:

Nový uživatel
Zapomenuté heslo

Přihlášení přes Facebook fb login

Abraham v prvním tréninku patnáctý

vydáno 16. 9. 2011, text TZ, foto karelabraham.cz

Pouze jeden měřený trénink, ve kterém obsadil patnácté místo, odjel český motocyklový závodník Karel Abraham na okruhu v Aragonu. Druhý měřený trénink byl kvůli dlouhodobým výpadkům elektřiny přeložen.

„Výsledek tréninku je pro nás celkem dobrý vzhledem k tomu, že jsme se potýkali s problémy s elektronikou,“ řekl český motocyklový závodník. „Jeden senzor byl naopak a motocykl nefungoval tak, jak měl.“

Mechanici týmu Cardion AB Motoracing problém odstranili, ovšem Karel Abraham stihl s upraveným motocyklem odjet pouhé jedno kolo. V tom zajel čas 1:53,158 a na nejrychlejšího jezdce Daniho Pedrosu ztratil 2,877 sekundy. „Nestihli jsme ani vyzkoušet tvrdou směs pneumatik, protože jsem v prvním tréninku jel pouze na měkkých,“ přiznal jedenadvacetiletý jezdec.

Přestože teplota vzduchu přesahovala 30 °C, Karel Abraham odjel na Ducati Desmosedici GP11 celkem sedmnáct kol. Odpolední trénink byl zrušen kvůli závažnému výpadku elektřiny na španělském okruhu. „Podmínky, které zde panují odpoledne, jsou úplně jiné. Proto mě mrzí, že byl trénink přeložen,“ konstatoval Karel Abraham.

Z důvodu dlouhodobých výpadků elektřiny se program Velké ceny Aragonie změní. Druhý a třetí měřený trénink se spojí do jednoho a na španělském okruhu měřícím 5 078 metrů se uskuteční zítra od 9.35 do 10.50. „Spojení tréninků nám moc nepomůže, protože se za takových podmínek trénuje špatně a většinou se ani nestihne nic velkého změnit,“ dodal Karel Abraham.
Diskuze k článku


Další články z rubriky

  • Obdivuhodný výkon Jakuba Kornfeila ve Velké ceně Nizozemí
  • Filip Salač: "Dnes to byl nejlepší den z celé sezóny"
  • Velká cena Velké Británie prostě uplavala

Kam dál

  • Upoutávka Motorbike 8/2019
  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • Upoutávka Motorbike 7/2019

Technická poradna

Zodpovězené 333 otázek

Pustil jsem se do rozebírání svého motoru a defakto skoro na začátku jsem narazil na problém, jak stáhnout magneto? Prosím poraďte...

Nezodpovězené 393 otázek

BMW R 1200 GS '08

Zdravím,

nevíte někdo, v kterých letech se vyráběl typ "R12" mašiny BMW R1200GS? Jsou to nějaké roky kolem roku 2008...