Uživatel:
Heslo:

Nový uživatel
Zapomenuté heslo

Přihlášení přes Facebook fb login

Le Mans - závod MotoGP

vydáno 15. 5. 2011, text Jiří Nykodým, foto Honda

Do závodu královské kubatury MotoGP v Le Mans nejlépe odstartoval Dani Pedrosa, který se v první zatáčce ujal vedení. Na druhé místo se propadl poleman Casey Stoner, třetí jel Andrea Dovizioso, čtvrtý Marco Simoncelli a pátý Jorge Lorenzo. Karel Abraham se po startu propadl na poslední sedmnácté místo.

V nájezdu do druhého kola vedl stále Dani Pedrosa s minimálním náskokem na druhého Stonera, na třetí pozici se posunul Marco Simoncelli, čtvrtý jel Jorge Lorenzo a pátý Andrea Dovizioso. Velmi rychle postupoval dopředu i Valentino Rossi, který už ve třetím kole tlačil na Doviziosa. V druhém kole přišel také první pád, havaroval domácí Randy de Puniet na motocyklu Ducati týmu Pramac. Rychlý postup vpřed zaznamenal i Jorge Lorenzo, jenž po třech kolech jel na třetí pozici v závěsu za Dani Pedrosou. Ve čtvrtém kole závodu vedl Casey Stoner před Pedrosou, Lorenzem, Simoncellim Doviziosem a Rossim. Karel Abraham se dokázal probojovat na třinácté místo. Po osmi odjetých kolech držel vedení stále Stoner s minimálním odstupem na druhého Pedrosu, za ním už následovala menší díra, kterou uzavírala trojice Lorenzo, Dovizioso a Rossi. Karel Abraham se v této fázi pohyboval na patnáctém místě. Patnáct kol před cílem závodu bylo pořadí na čele ustálené, vedl Stoner se sekundovým náskokem na druhého Pedrosu, třetí Simoncelli byl o další dvě sekundy dále. Čtvrtý Dovizioso ztrácel již sedm sekund, za ním kroužila dvojice Lorenzo - Rossi. Karel Abraham jel na dvanáctém místě. Jedenáct okruhů před cílem zahájil útok na Pedrosu Marco Simoncelli, Pedrosa se mu snažil předjetí vrátit, ale při manévru zavadil o Simoncelliho zadní kolo a havaroval. Závod stále vedl Stoner, druhý jel Simoncelli, třetí Lorenzo, čtvrtý Rossi a první pětku uzavíral Dovizioso. Abaja se osm okruhů před koncem posunul na desáté místo. O tři kola později havaroval další jezdec, tentokrát se k zemi odporoučel Loris Capirossi. Mezitím dostal Marco Simoncelli penalizaci průjezdu boxovou uličkou za nevybíravý manévr na Dani Pedrosu a hra o pódium tak pro něj skončila. Pět kol před cílem úspěšně zaútočil Valentino Rossi na druhého Lorenza. Tři okruhy před cílem vedl stále Stoner, druhý jel Rossi, který se bránil útokům třetího Doviziosa, čtvrtý jel Lorenzo a pátý Spies. O několik zatáček později předjel Dovizioso Rossiho.

V Le Mans tedy oslavil vítězství Casey Stoner, na druhém místě závod dokončil Andrea Dovizioso, třetí dojel Valentino Rossi, čtvrtý Jorge Lorenzo a pátý Ben Spies. Karel Abraham závod dokončil na desáté pozici.

Výsledky:
1. Casey Stoner – Repsol Honda Team – Honda RC212V – 44’03.955
2. Andrea Dovizioso – Repsol Honda Team – Honda RC212V – + 14.214
3. Valentino Rossi – Ducati Marlboro Team – Ducati Desmosedici GP11 – + 14.564
4. Jorge Lorenzo – Yamaha Factory Racing Team – Yamaha YZR M1 – + 21.075
5. Marco Simoncelli – San Carlo Honda Gresini – Honda RC212V – + 31.245
6. Ben Spies – Yamaha Factory Racing Team – Yamaha YZR M1 – + 31.609
7. Nicky Hayden – Ducati Marlboro Team – Ducati Desmosedici GP11 – + 35.566
8. Hiroshi Aoyama – San Carlo Honda Gresini – Honda RC212V – + 51.502
9. Hector Barberá – Mapfre Aspar Team – Ducati Desmosedici GP11 – + 1’03.731
10. Karel Abraham – Cardion AB Motoracing – Ducati Desmosedici GP11 – + 1’03.885
11. Toni Elías – LCR Honda MotoGP – Honda RC212V – + 1’04.068
12. Alvaro Bautista – Rizla Suzuki MotoGP – Suzuki GSV-R – + 1’04.192
13. Colin Edwards – Monster Yamaha Tech 3 – Yamaha YZR M1 – + 2 kolaDiskuze k článku

MARCELLO_R1 15. 5. 2011
Dobry zavod a dobry Abaja jen tak dal.Nepadat a bodovat to je dulezity.

Další články z rubriky

  • Obdivuhodný výkon Jakuba Kornfeila ve Velké ceně Nizozemí
  • Filip Salač: "Dnes to byl nejlepší den z celé sezóny"
  • Velká cena Velké Británie prostě uplavala

Kam dál

  • Upoutávka Motorbike 10/2019
  • Upoutávka Motorbike 9/2019
  • Upoutávka Motorbike 8/2019

Technická poradna

Zodpovězené 334 otázek

Na supermotu jsou čas od času vyžadovány slidery na stupačky, při závodech nebo ježdění v hale...

Nezodpovězené 395 otázek

KTM 50 SX Pro Senior LC '05

Dobrý den.Mohu se prosím zeptat,jak mám vyladit průběh zátahu motorky KT, 50 SX PRO SENIOR 2005?Bohužel mi jde motorka do pohybu až ve velice vysokých...