Uživatel:
Heslo:

Nový uživatel
Zapomenuté heslo

Přihlášení přes Facebook fb login

Rossi na novém rámu Ducati

vydáno 17. 9. 2011, text Jiří Nykodým, foto Ducati Corse

Ital Valentino Rossi včera absolvoval trénink na okruhu Motorland Aragón již s novým hliníkovým rámem na své Ducati Desmosedici, ale jak nakonec přiznal, nebylo zlepšení takové, jaké očekával. První volný trénink uzavřel Rossi osmým nejrychlejším časem.

Nový rám pomohl vyřešit neustálé potíže se špatnou odezvou předního kola, které trápily karbonový rám, s nímž Rossi závodil od začátku letošní sezony. Zároveň je ale nutno dodat, že i tento rám má zcela odlišnou konstrukci od konkurenční Yamahy, Hondy nebo Suzuki. Nejedná se o konvenční rám, ale pouze o kopii toho karbonového v hliníkovém provedení.

„Neočekával jsem zlepšení o osm desetin sekundy oproti ostatním motorkám. Jedná se pouze o malé zlepšení. Byl to první dojem už z Mugella, zlepšili jsme agilitu motorky a nyní je mnohem snadnější změnit směr jízdy, kde jsme byli doposud hodně pomalí. Budeme nadále pracovat na tom, abychom se přiblížili předním jezdcům, ale stále je naše ztráta na Daniho Pedrosu hodně velká. Už ale nejsme tak daleko od Doviziosa a Simoncelliho,“ řekl Valentino Rossi.


Diskuze k článku


Další články z rubriky

  • Obdivuhodný výkon Jakuba Kornfeila ve Velké ceně Nizozemí
  • Filip Salač: "Dnes to byl nejlepší den z celé sezóny"
  • Velká cena Velké Británie prostě uplavala

Kam dál

  • Upoutávka Motorbike 12/2019
  • Upoutávka Motorbike 11/2019
  • Upoutávka Motorbike 10/2019